Dzisiaj jest:  01 Kwietnia 2023   Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
5131726
gości
 
  
Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności...

logo                                                          logo

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
logo
logo

Projekt pn.
„Oczyszczalnia ścieków w miejscowości
Zachorzów Kolonia wraz z siecią kanalizacji sanitarnej
i przyłączami – ETAP I A”

współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego
na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.27 listopada 2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi  Tadeusz Wojciechowski – Wójt Gminy Sławno podpisał z Samorządem Województwa Łódzkiego reprezentowanym przez Pana Witolda Stępnia – Wicemarszałka Województwa Łódzkiego oraz Pana Dariusza Klimczaka – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego umowę o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

umowa

Projekt pn. „Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Zachorzów Kolonia wraz z siecią kanalizacji sanitarnej i przyłączami – ETAP I A” polega na budowie oczyszczalni ścieków w miejscowości Zachorzów Kolonia wraz z siecią kanalizacji sanitarnej i przyłączami w miejscowościach Kozenin, Owadów, Psary, Zachorzów i Zachorzów Kolonia.

Wartość kosztorysowa inwestycji wynosiła 9 577 302,40 PLN. Po przeprowadzonej procedurze zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego wartość inwestycji wyniosła 6 535 894,11 PLN  z czego 3 469 055,00 PLN wynosi dotacja z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

logo wfośigw

Ponadto Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Łodzi udzielił dofinansowania inwestycji w formie dotacji w wysokości
 556 226,00 PLN. 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Montaż finansowy zadania:

„Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Zachorzów Kolonia
wraz z siecią kanalizacji sanitarnej

i przyłączami – ETAP I A”


  • WARTOŚĆ CAŁKOWITA                         6 535 894,11 PLN
  • DOFINANSOWANIE EFR                          3 469 055,00 PLN
  • DOFINANSOWANIE WFOŚIGW                   556 226,00 PLN
  • WKŁAD WŁASNY                                  2 510 613,11 PLN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Owadów

Sieć została podciągnięta do wioski Owadów. Wykop zostaje zabezpieczony  szalunkami ze względu na grząski teren i osuwające się ściany wykopu. Pod rury kanalizacyjne dano podsypkę z żółtego piasku.Na części od miejscowości Psary do Owadowa została położona kanalizacja tłoczna o długości 1300mb.

PROW

PROW

PROW


PROW

 

Owadów  12.06.2010 r. na terenie budowy sieci kanalizacji.

Będą wykonywane przeciski oraz kładzenie kanalizacji przez miejscowość Owadów.

PROW


PROW

W dniu 14.06.2010 r. na placu budowy oczyszczalni ścieków.


Za zbrojono i zaszalowano połowę zbiornika,następna część zbiornika zostanie za zbrojona i zaszalowana a następnie wylana w późniejszym terminie ze względu na  rozszerzalność betonu.

PROW

PROW

PROW

Plac budowy oczyszczalni ścieków w Zachorzowie .

Wylany zbiornik na oczyszczalnię ścieków zostanie uszczelniony  w miejscach w których były mocowania śrub, później  zostanie  zagruntowany i po zgodzie inspektora nadzoru i stwierdzeniu że się nadaje do zasypania – zasypany ziemią.Prace na budynku oczyszczalni wykonywane sa zgodnie z projektem : wyprowadzono fundamenty do poziomu „O”  W chwili obecnej odbywa się  tynkowanie zewnętrzne  fundamentów, wewnątrz ściany fundamentowe zostały zagruntowane. Do budynku ma zostać doprowadzona niezbędna infrastruktura , później nastąpi wylanie chudziaka na posadzce budynku oczyszczalni.

PROW

PROW


PROW

Owadów – Psary

  Kładzenie rurociągu tłocznego i grawitacyjnego na początku Psar  o długości ok. 200mb do przepompowni

PROW


PROW

 Na budowie kanalizacji sanitarnej w Zachorzowie zbiornik na ścieki został już wykonany i odbywa się  próba szczelności . Jeszcze nie został zabezpieczony impregnatami  z zewnątrz i zasypany ziemią, odbędzie się to dopiero wtedy gdy próba szczelności wypadnie pozytywnie.

PROW

Budynek oczyszczalni został już wyciągnięty punkt „O”  oraz zostały zagruntowane ścianki zewnętrzne jak i wewnętrzne, specjalnym impregnatem. Trwają  prace nad przyłączami  infrastruktury technicznej do budynku oczyszczalni.Prace przebiegają sprawnie i bez zastrzeżeń .


PROW


prow


PROW


PROW

kanalizacja

Uruchomienie oczyszczalni w miejscowości Zachorzów Kolonia

kanalizacja

kanizacja

kanalizacja

kanalizacja

 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia