Dzisiaj jest:  18 Sierpnia 2019   Imieniny: Bogusława, Bronisława
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
2361877
gości
 
  
Ogólnopolskie Zawody w Kolarstwie Górskim "O...
Ogólnopolskie Zawody w Kolarstwie Górskim " O PUCHAR WÓJTA GMINY SŁAWNO" - Tadeusza Wojciechowskiego
„Sandstone MTB Race”.

Termin zawodów: 30 wrzesień 2012 r.
Miejsce zawodów: Sławno - teren kompleksu leśnego przy byłej Jednostce Wojskowej.



W dniu 30 września 2012 roku w Sławnie na terenie kompleksu leśnego przy byłej jednostce wojskowej rozegrane zostały ogólnopolskie zawody kolarskie „O Puchar Wójta Gminy Sławno” Tadeusza Wojciechowskiego „Sandstone MTB Race 2012”. Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Kolarski LKK LUKS Sławno , a współorganizatorami byli: Łódzka Federacja Sportu, Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi, Gmina Sławno, Opoczno Sport Team.

Zawody rozpoczęły się wyścigiem młodzików i młodziczek, którzy walczyli o medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.
W kategorii młodziczek zwyciężyła Patrycja Świerczyńska z LKK Start Tomaszów Mazowiecki. Druga na metę dojechała Emilia Jędrzejczyk z LKK LUKS Sławno, zaś trzecie miejsce zajęła Karolina Witek z LKK Start Tomaszów Mazowiecki. Zawodniczka LKK LUKS „ Sławno” Kinga Cieśla uplasowała się na miejscu VI.

W kategorii młodzików I miejsce zajął Tomasz Budziński, Srebrny Medal wywalczył jego brat Marcin Budzyński, ( z LKK LUKS Sławno) zaś jako trzeci metę przekroczył Grzegorz Mochola – zawodnik z LKK Start Tomaszów Mazowiecki. Zawodnik LKK LUKS „ Sławno” Rafał Smak zajął 10 miejsce.

W klasyfikacji Klubowej kolejność była następująca:
  1. LKK LUKS Sławno – 9 pkt
  2. LKK Start Tomaszów Mazowiecki – 8 pkt
  3. LKS Stomil Bełchatów – 4 pkt
  4. LSKK Litiński Bełchatów – 2 pkt
  5. ZTC Zduńska Wola – 2 pkt

Najwięcej emocji dostarczył kibicom wyścig najmłodszych kolarzy- uczniów i uczennic klas I-III oraz IV –VI szkól podstawowych.

W kategorii klas I-III chłopców:

I miejsce – Dawid Ksyta - z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zachorzowie
II miejsce –Maksymilian Bogusławski – z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie;
III miejsce – Kacper Zych – Szkoła Podstawowa w Gielniowie

W kategorii klas I_III dziewcząt:

I miejsce zajęła Julia Bogusławska – z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie, zaś II miejsce wywalczyła Aleksandra Pietrzyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zachorzowie.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:

Wśród chłopców:

I miejsce – Arkadiusz Wach – Publiczna Szkoła podstawowa w Kozeninie
II miejsce – Tomasz Uraziński – Publiczna Szkoła Podstawowa w Januszewicach
III miejsce Piotr Kusiak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełchatowie
IV miejsce – Jakub Pietrzyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
V miejsce – Maciej Dworak – Szkoła podstawowa w Smardzewicach.

Wśród dziewcząt w tej kategorii najlepsze okazały się uczennice Publicznej szkoły podstawowej w Zachorzowie : Izabela Ksyta, Patrycja Chałubińska , Agnieszka Szpocińska i Katarzyna Wróbel.

W kategorii najmłodszych uczniów klas I-III i IV-VI nagrody rzeczowe , słodycze i napoje ufundowała Gmina Sławno.
Po wyścigach dla dzieci na starcie stanęli spora grupa aktualnych i byłych kolarzy aby walczyć o puchary: Wójta Gminy Sławno, Przewodniczącego Rady Gminy Sławno – Arkadiusza Knapa oraz Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury,Sportu, Zdrowia i Spraw Socjalnych – Marka Karkochy.

Najszybciej trasę pokonał Szymon Białas, drugi był Marceli Bogusławski , zaś trzecie miejsce zajął Maksymilian Jędrzejczyk. Wszyscy to zawodnicy LKK LUKS Sławno.

Za pokonanie tej trudnej trasy na sławieńskich wzgórzach organizatorzy zawodów postanowili wszystkim przyznać pierwsze miejsca. Oto kolejność, w jakiej kolarze pojawiali się na mecie:

  • Kamil Wróbel - LKK LUKS Sławno
  • Marta Turoboś -LKK LUKS Sławno
  • Michał Kalinowski - LKK LUKS Sławno
  • Dawid Miśkiewicz - Kozenin
  • Rafał Bartyzel - Opoczno Sport Team
  • Łukasz Dworak - Kunice
  • Jarosław Stanik - Opoczno Sport Team
  • Mariusz Kubiś - Opoczno Sport Team
  • Piotr Błaszczyk - Ostrożna
  • Zdzisław Juźwik - Opoczno
  • Krystian Pietrzyk - Sławno
  • Andrzej Wędzikowski - Opoczno
  • Marcel Nowak
  • Radosław Jach - Gielniów
  • Karol Ptaszek - Rozwady
  • Maciej Czajkowski
  • Dawid Barul - Tomaszów Mazowiecki
  • Bernard Poprzeczny - OSP Gielniów
  • Zbigniew Król - Gielniów
  • Waldemar Staszewski - Opoczno Sport Team

Podczas Uroczystego zakończenia zawodów puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali Wójt Gminy Sławno – Tadeusz Wojciechowski, Przewodniczący Rady Gminy Sławno – Arkadiusz Knap oraz Prezes LKK LUKS „Sławno” – Zbigniew Gierczak.

Zawody Kolarskie

Zawody Kolarskie

Zawody Kolarskie

Zawody Kolarskie

Zawody Kolarskie

Zawody Kolarskie

Zawody Kolarskie

Zawody Kolarskie
 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia