Dzisiaj jest:  05 Marca 2021   Imieniny: Aurory, Fryderyka
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3212942
gości
 
  
Wycieczki przedszkolaków


Wycieczki przedszkolaków.

W kwietniu 2010r. Urząd Gminy w Sławnie rozpoczął realizację projektu pn.: „WSPARCIE NA STARCIE – 3 przedszkola w gminie Sławno” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.1.1 „Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.Projekt skierowany jest do najmłodszych mieszkańców Gminy i ich rodziców. Zakłada m. in. uruchomienie punktów przedszkolnych w miejscowościach Kozenin, Celestynów i Kunice . W ramach uzyskanej dotacji w miesiącu kwietniu br. została przeprowadzona adaptacja pomieszczeń w dwóch Szkołach Podstawowych: Kozeninie i Celestynowie . Siedziba punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach była zaadaptowana ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.Wszystkie punkty zostały wyposażone w meble , sprzęt audiowizualny, dywany, zabawki oraz pomoce dydaktyczne.
         Od 4 maja 2010 r. do 31 sierpnia 2010 r. trwa I edycja projektu, w której 75 dzieci w wieku 
3-5 lat bierze udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. W ramach realizacji projektu każde dziecko otrzymało podręczniki i przybory szkolne. Pobyt w przedszkolach jest całkowicie bezpłatny. Zajęcia odbywają się przez 10 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. W ramach realizowanego projektu dzieci otrzymują również bezpłatnie trzy posiłki dziennie : śniadanie , obiad i podwieczorek .Do tej pory w punktach przedszkolnych zorganizowano szereg atrakcji : Dzień Dziecka, Dzień Ojca oraz wyjazd do Bajkolandu. Wszystkie wydatki związane z ich organizacją zostały sfinansowane również z budżetu projektu.27 lipca br. dzieci wzięły udział w wycieczce do JuraParku w Bałtowie w woj. świętokrzyskim. 
Dzieci z ogromną niecierpliwością czekały na dzień, kiedy miała odbyć się wycieczka . Były bardzo podekscytowane, że będą mogły powędrować szlakiem niesamowitej historii, jaką jest spotkanie z pradawnymi jaszczurami. Na to spotkanie wybrały się dzieci wraz z rodzicami i opiekunkami z punktów przedszkolnych w Kozeninie, Celestynowie i Kunicach. Jurapark to zaczarowane miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, dla których odkrywanie tajemnic życia dinozaurów jest wielką przygodą. Wycieczka do JuraParku pozwoliła , choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Mieliśmy okazję przespacerować się ścieżką edukacyjną wiodącą wśród różnorakich scenek rodzajowych. Dzieci miały okazje zobaczyć zarówno małe lesotozaury  jak i olbrzymiego sejsmozaura. Dzięki przewodnikowi posiadającemu doskonały kontakt z młodym człowiekiem, który wiódł przedszkolaków poprzez park dinozaurów , dzieci mogły przybliżyć sobie obraz życia tych jakże niesamowitych i pełnych tajemnic istot. Zwiedziły ścieżkę edukacyjną - Bałtowski Jura Park i muzeum.Zwierzyniec Bałtowski dolny, w którym zobaczyły różnego rodzaju ptactwo egzotyczne, kangury, kozy, mary patagońskie , papugi , szopy pracze, wiewiórki, żurawie koroniaste, ostronosy, skunksy, frankliny żółtogardłe, wieloszpony, drzewice, gęsi, kaczki, płaskonosy, ibisy czczone i wiele innych . Następnie zwiedzili Zwierzyniec górny, gdzie na 40ha naturalnego zbocza powstał Zwierzyniec, który jest ostoją dzikiej zwierzyny. Bezpośrednio graniczy z trasami spacerowymi „Bałtowskiej Pętli”, szlakami rowerowymi i stokiem narciarskim. Część górną zwiedza się z przewodnikiem, amerykańskim schoolbusem. Można zobaczyć tu kilkaset sztuk zwierząt min.: lamy, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne, alpaki, bydło szkodzie, dziki, owce kameruńskie, owce arui, antylopy nilgau, strusie afrykańskie, jelenie europejskie, jelenie angielskie, bydło zebu, kozy afrykańskie, owce czarnogłówki, hucuły i wiele innych. Na tym jednak nie koniec atrakcji, bowiem maluchy mogły skorzystać z świetnie wyposażonego placu zabaw znajdującego się na terenie parku oraz przejechać się kolejką po najpiękniejszych zakątkach okolicy. Po zjedzeniu posiłku na świeżym powietrzu dzieci zmęczone, ale w bardzo dobrych nastrojach wsiadły do autokarów i niemal natychmiast zasnęły. Nawet nie wiedziały kiedy powróciły w rodzinne strony, gdzie czekali na nich stęsknieni i ciekawi wrażeń rodzice. Był to bez wątpienia dzień pełen ogromnych i niezapomnianych wrażeń. 


Wycieczka


Wycieczka


Wycieczka


Wycieczka

Wycieczka

Wycieczka

Wycieczka

Wycieczka
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia