Dzisiaj jest:  24 Stycznia 2021   Imieniny: Felicji, Roberta
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3196635
gości
 
  
XII Gminny Festiwal Kolęd i pastorałek


       22 stycznia w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Psarach odbył się XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Występy poprowadziły Zuzanna Broszczyk  kierowniczka Gminnego Ośrodka Kultury w Sławnie oraz siostra Elżbieta Medes. Podczas festiwalu pierwsi zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli, którzy pod kierunkiem Małgorzaty Lasoty i Mileny Jałosińskiej - Nowak przygotowali jasełka.
     Głównym przesłaniem występu było to, że rodziców nie jest w stanie zastąpić dosłownie nikt, dzieci powinny więc być im wdzięczne za wszelkie dobro i trud oraz doceniać chwile spędzane razem. Jasełka zaprezentowane przez młodzież zostały docenione przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Wspólne kolędowanie rozpoczęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kunicach, którzy z pomocą Edwarda Rogowskiego przygotowali utwory. Kolędnicy i Gwiazdeczki. Solo zaprezentowały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zachorzowie. Dziewczęta, przygotowane do występu przez Agatę Kapustę, zaśpiewały kolędy
"Z narodzenia Pana" "A Wczora z wieczora". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kozeninie zainteresowali publiczność oryginalnością prezentowanych utworów: "Bosego pastuszka"oraz "Znów Cię spotkam na pasterce" O wyspoki poziom występu zadbały opiekunki Beata Sobala i Ewelina Ciach. "Przybieżeli do Betlejem" i "Lulajże Jezuniu"wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sławnie. Wokalne umiejętności dzieci urozmaiciła gra na flecikach, która spotkała się z uznaniem obecnych na kolędowaniu. Występ został przygotowany pod kierunkiem opiekunek Beaty Błaszczyk i Doroty Michalskiej. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Celestynowie zaprezentowały się w utworach "Znak pokoju" i "Jakieś światło nad Betlejem". Do występu przygotowała je opiekunka Małgorzata Wojewódzka, która zadbała także o stroje uczennic. Uwagę obecnych zwróciły stroje dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Nawiązując do jednego z utworów patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego, przebrały się za biedronki. W ich wykonaniu usłyszano utwory: "Dzisiaj w Betlejem" oraz "Gore gwiazda Jezusowi", przygotowane przez opiekunki: Marię Franas i Wiolettę Kosylak. Jako ostatnia zaprezentowała się młodzież z Gimnazjum w Szadkowicach. Uczniowie zaśpiewali przy akompaniamencie gitar utwory: "W tę betlejemską jasną noc"oraz "Anieli w niebie". Przygotowaniem uczniów do występu zajęły się opiekunki: Agnieszka Natorska?Kupis i Marianna Krakowiak.
Wójt gminy - Tadeusz Wojciechowski pogratulował uczniom udanych występów i zwrócił uwagę na to, że z roku na rok poziom prezentowanych jasełek, kolęd i pastorałek jest znacznie wyższy. Głos zabrał także były dyrektor Muzeum Regionalnego dr Jan Łuczkowski, który przedstawił obecnym historię kolędowania w pigułce. Zwieńczeniem występów było wręczenie upominków wszystkim młodym artystom, którzy w tym roku wzięli udział w festiwalu.

kolędy

kolędy

kolędy

kolędy

kolędy

kolędy

kolędy
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia