Stronę odwiedziło
2908283
gości

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ

W minioną sobotę – 15 grudnia  2012 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Gminy Sławno. Celem Turnieju było propagowanie  kultury fizycznej w Gminie Sławno  oraz popularyzacja sportu jako formy spędzania wolnego czasu. Organizatorem był Ludowy  Klub Sportowy„Sławno ”.
         W Mikołajkowym Turnieju  uczestniczyło 8 drużyn z terenu gminy. Zawodnicy przy bardzo  dużym dopingu rywalizowali w dwóch  kategoriach wiekowych.  W kategorii „ do lat 30”  pierwsze miejsce zajął Mateusz Karkocha, drugie – Dominik Marszałek, zaś trzecie Sebastian Bolek. Natomiast w kategorii  „powyżej 30 lat” zwyciężył Marek Antosik, na miejscu drugim uplasował się Mariusz Soduła, zaś trzecie miejsce wywalczył Piotr Zdulski.

W Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego najwięcej punktów zdobył, a tym samym wywalczył Puchar Wójta Gminy Sławno – Pan  Marek Antosik W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna z Kamilówki, II drużyna z Prymusowej Woli, zaś III miejsce zdobyła drużyna z Zachorzowa.
          Zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach, jak również startujące drużyny otrzymały  z rąk Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego  puchary, medale i dyplomy  oraz nagrody rzeczowe. Mikołajkowy Turniej Sportowy Gminy Sławno zorganizowany  został w ramach realizacji  zadania  publicznego  pn.„Upowszechnianie kultury fizycznej w gminie Sławno poprzez organizowanie przedsięwzięć sportowych i sportowo – rekreacyjnych dla mieszkańców gminy pn. „Dajmy coś więcej”.
        W ramach tego zadania  Ludowy Klub Sportowy w 2012 r. zorganizował cykl imprez i Turniejów sportowych dla mieszkańców Gminy  „ O Puchar Wójta Gminy Sławno” : w miesiącu lipcu na kompleksie boisk sportowych ORLIK w Szadkowicach  rozegrano  piłkarski  turniej drużyn niezrzeszonych, we wrześniu również na ORLIKU zorganizowano mityng rodzinny Gminy Sławno, zaś w październiku na boisku sportowym w Zachorzowie  odbył się mityng sportowy dzieci i młodzieży gminy Sławno.
      Ludowy Klub Sportowy „ Sławno ” składa serdeczne podziękowania  Wójtowi Gminy Sławno – Panu Tadeuszowi Wojciechowskiemu za możliwość zorganizowania w/w imprez, w których mieszkańcy Gminy mogli wykazać umiejętności sportowe oraz  aktywnie spędzić wolny czas podczas wspaniałej sportowej rywalizacji w duchu  fair play.