Dzisiaj jest:  21 Stycznia 2021   Imieniny: Agnieszki, Jarosława
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3195649
gości
 
  
Zdolny uczeń z Publicznego Gimnazjum w Prymusowej...

  
      Kamil Gorzela jest uczniem III klasy Publicznego Gimnazjum  w Prymusowej Woli. W roku szkolnym 2012/2013 wziął udział  w trzech konkursach przedmiotowych, na etapie szkolnym i rejonowym w których udało mu się  zająć wysokie lokaty i zakwalifikować do dalszego etapu.Jednym  z konkursów w którym Kamil  uzyskał 94% poprawnych odpowiedzi i  zakwalifikował się  do etapu wojewódzkiego był konkurs historyczny  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” organizowane przez  ściśle ze sobą współdziałające:
- Komisję Konkursu powołaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty,
- Komitet Główny Olimpiady powołany przez Wydział Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego oraz Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.
    Udział w konkursie był dla uczestników  wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy o jednym z najbardziej doniosłych w naszych dziejach okresów. Rozstrzygnięcie konkursu na etapie wojewódzkim odbędzie się w Łodzi  20 marca br.
      Wojewódzki Konkurs Historyczny – którego uczestnikiem był Kamil Gorzela  i na etapie szkolnym   uzyskał 93% poprawnych odpowiedzi, natomiast  na etapie rejonowym  który również  odbył się w Piotrkowie Trybunalskim napisał test uzyskując 85% dobrze wykonanych zadań i  znalazł się wśród 58 uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego który odbędzie się 28 lutego br. w Łodzi. 16  stycznia 2013 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie  do którego z etapu szkolnego zyskując 75% poprawnych odpowiedzi zakwalifikował  się także Kamil Gorzela. Test okazał się dla młodzieży dość  trudny, z 54 osób które wzięły udział w zmaganiach konkursowych do Łodzi zakwalifikowało się jedynie 9 osób w tym Kamil zyskując 85% poprawnie wykonanych zadań. Konkurs na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 25 lutego br.

Gratulujemy!
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia  w dalszych zmaganiach konkursowych.

Kamil

Kamil
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia