Dzisiaj jest:  24 Stycznia 2021   Imieniny: Felicji, Roberta
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3196655
gości
 
  
Światowy Dzień Ziemi w Sławnie

W poniedziałek 22 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Ziemi. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej przez Panie: Ewelinę Biskup i Halinę Kołodziejczyk, odbyło się przedstawienie teatralne pt. ”Bajka o Jasiu Śmiecialskim”. Na spektakl dzieci ze szkoły podstawowej przybył przedstawiciel Nadleśnictwa Opoczno. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali inscenizację o tematyce ekologicznej. W odegranej bajce wystąpili: Jaś – Kacper Giełzak, Małgosia – Dominika Zaborowska, Baba Natura – Patrycja Sobczyk oraz powszechne zwierzęta lasu tj. lis – Wiktoria Jędrzejczyk, wilk – Wiktor Jabłoński, zając – Filip Fijołek, słowik – Wiktoria Wiaderna, puchacz- Krystian Pacholski i narratorzy (Monika Kołodziejczyk oraz Mateusz Dusiński). Przedstawienie zostało podsumowane piosenką wykonaną przez uczniów klasy III. Dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowania do spektaklu. Przedstawienie podobało się wszystkim przybyłym gościom, nauczycielom oraz uczniom. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Inscenizacja przygotowana pod kierunkiem nauczyciela przyrody – Ewelinę Biskup - ukazało złe nawyki człowieka w środowisku przyrodniczym tj. hałas, zaśmiecanie, wandalizm. Morał z bajki brzmiał następująco: „Nie wyrzucaj śmieci w lesie, bo wiatr je po lesie rozniesie. Dbajmy o środowisko dorośli i dzieci, wyrzucając do kosza śmieci”. Uczniowie zostali uwrażliwieni na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożeni do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody. Widowisko miało na celu uświadomić dzieciom, że każdy z nas jest mieszkańcem planety Ziemia i dlatego powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszego istnienia.
Z tego powodu wszyscy ludzie na całym świecie powinni zastanowić się, co mogą zrobić dla środowiska, aby Ziemia była piękna, czysta i zdrowa.

Po spektaklu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sławnie mogły posłuchać ciekawej prelekcji przedstawiciela  Nadleśnictwa w Opocznie – pana Piotra Stanika. Nasz gość udzielił nam ważnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i zasad zachowywania się w lesie. Słuchacze dowiedzieli się podstawowych informacji na temat lasów m.in. tego jaką powierzchnię zajmują obszary leśne w Polsce, jaki gatunek drzew jest w naszych lasach gatunkiem dominującym, jaka jest rola gospodarcza i przyrodnicza lasu. W swoim wystąpieniu pan Stanik zwrócił uwagę na pospolite gatunki zwierząt zamieszkujące nasze tereny. Po krótkim wykładzie przyszedł czas na pytania do prowadzącego. Młodzi ludzie zadawali trudne pytania i oczekiwali szczegółowych odpowiedzi. Dzieci otrzymały drobny upominek w postaci książki, planszy edukacyjnej oraz kilku broszur przyrodniczych od Nadleśnictwa Opoczno. Pan Piotr Stanik szczególnie zachęcał dzieci do udziału w zajęciach terenowych po ścieżce dydaktycznej w leśnictwie Januszewice, z czego na pewno chętnie skorzystamy.

Dzień Ziemi

Dzien Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

 

 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia