Dzisiaj jest:  24 Stycznia 2021   Imieniny: Felicji, Roberta
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3196645
gości
 
  
Święto Ziemi i sprzątanie świata w Kunicach


Ekologiczny Dzień Ziemi w Kunicach

22 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach pod hasłem  „Kto przyrodę chroni, tego ona jutro obroni” odbyły się obchody Dnia Ziemi.  W tym roku program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI i II b pod kierunkiem  Barbary Wielgus i Romany Kosewicz.  Uczniowie przedstawili dwie inscenizacje o tematyce ekologicznej. Miały one na celu uwrażliwienie dzieci na problemy środowiska naturalnego oraz wdrożenie do aktywnej postawy na rzecz ochrony Ziemi. Uczniowie klasy VI  brali udział w inscenizacji „Z wizytą w krainie Króla i Królowej surowców wtórnych” a klasy II b przedstawili „Mały i śliczny teatrzyk ekologiczny”. Przedstawienia bardzo się wszystkim podobały a występujący w nich mali artyści zostali nagrodzeni długimi
i gorącymi brawami. Dzięki takiej formie  udało się sposób humorystyczny przekazać wszystkim uczestnikom apelu poważne treści dotyczące recyklingu i zagrożeń wynikających z zaśmiecania naszej planety. Jako podsumowanie całego przedsięwzięcia może posłużyć fragment wystąpienia Jakuba Jędrzejewskiego ucznia klasy II b  „Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to twoje środowisko i innego choćbyś chciał, raczej już nie będziesz miał…”

 Troskę o środowisko rozpoczęli uczniowie już wcześniej, przyłączając się do akcji „Stań po Zielonej stronie mocy”. Uczennica klasy V Olga Zawadzka wykonała z materiałów wtórnych Ekoludka, który stoi na straży ochrony naszego najbliższego środowiska. W szkole prowadzona jest zbiórka płyt/CD/DVD, zużytych telefonów komórkowych, baterii oraz ładowarek, która trwać będzie do czerwca. Akcja prowadzona jest pod patronatem Slampoland. W szkole odpowiedzialna za akcję jest p. Ewelina Borkowska.

KUNICE

KUNICE

KUNICE


KUNICE

sprzątanie świata

sprzątanie świata

sprzątanie świata
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia