Dzisiaj jest:  26 Lutego 2021   Imieniny: Bogumiła, Eweliny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3211205
gości
 
  
Festyn Przyrodniczy w Kozeninie

Przyjemne z pożytecznym – festyn przyrodniczy w Kozeninie

 „Kiedy wyginie ostatnia pszczoła,

rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata”

                                                        - A. Einstein

W poniedziałek 3 czerwca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozeninie oraz maluchy z punktu przedszkolnego wzięli udział w festynie przyrodniczym. W pięknej scenerii przyszkolnego ogródka dydaktycznego „Zakątek miododajny” i przy sprzyjającej pogodzie zaproszeni goście przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z tematyką ogródka.

Pan Michał Bojanowski – właściciel szkółki drzew i krzewów z Prymusowej Woli opowiadał o wymaganiach glebowych i klimatycznych poszczególnych gatunków roślin, ich pielęgnacji i roli jaką mają do spełnienia. Szczególnie dużo uwagi poświęcił tym roślinom, które rosną w szkolnym ogródku.

Pani Irena Ciesielska – właścicielka pasieki z Mniszkowa przybliżyła dzieciom tajniki zawodu pszczelarza. Opowiadała  o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniach w przyrodzie. Dowiedziały się również o różnych rodzajach miodu oraz jego właściwościach leczniczych. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, ubrania, ramkę. Bardzo ciekawa okazała się prezentacja samego wnętrza ula. Wszystkich rozbawił kolega Cezary w stroju pszczelarza. Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktem stworzonym przez naturę. Odbyła się także degustacja miodu.

Uczniowie klasy VI zaprezentowali inscenizację o tematyce ekologicznej, która ukazała złe nawyki człowieka w środowisku przyrodniczym, tj. hałas, zaśmiecanie, wandalizm. Obowiązkiem każdego z nas jest dbałość o to, aby nasza Ziemia była zieloną wyspą. Zacząć możemy właśnie od naszych ogródków: tego szkolnego i tych przydomowych.

Równie ważnym punktem programu było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Niewątpliwie takie imprezy stanowią formę popularyzacji wiedzy przyrodniczej i uświadamiają istotę istnienia ogródków dydaktycznych.

Na zakończenie dyrektor Rafał Kołodziejczyk podziękował wszystkim za zaangażowanie w organizację festynu.

festyn
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia