Dzisiaj jest:  26 Lutego 2021   Imieniny: Bogumiła, Eweliny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3211162
gości
 
  
Spotkanie z poezją w Kunicach     Dnia 13 czerwca br.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z niezwykłą autorką wierszy dla dzieci panią Grażyną Zawadzką, emerytowaną nauczycielką. Na wstępie powitała ją pani dyrektor, omawiając wszystkie dotychczasowe osiągnięcia pani Grażyny w dziedzinie sztuki. Następnie uczennica klasy VI Jagoda Gradek, nasza szkolna poetka przeprowadziła wywiad z autorką książki: „W bęca bęc".      
     Dowiedzieliśmy się, że przygodę z poezją rozpoczęła pani Grażyna bardzo wcześnie, a dokładnie w klasie VI. Ze względu na małe zainteresowanie jej wierszami, zrezygnowała z pisania i  podjęła się realizowania innych pasji życiowych. Na początku poświęciła się pracy nad rysunkiem, później fascynowała ją fotografia, rzeźba w lipie oraz tkactwo. 
    Teraz wróciła  do pisania, a inspiracje czerpie z życia codziennego własnych dzieci i wnuków, sąsiadów oraz z obserwacji areny politycznej.      
      W tym dniu zaprezentowała kilka swoich wierszy Jagoda Gradek, które zostały przyjęte gromkimi brawami. Następnie Maciej Podwysocki oraz Natalia Małocha recytowali wiersze z książki pani Grażyny. Pani Romana Kosewicz również recytowała wiersz, który w znakomity sposób opisywał przyjaźń ludzi i zwierząt.       
    Autorka swoim ciekawym i zabawnym podejściem potrafiła zachęcić i nakłonić do czytania. Opowiadała historie ze swojego życia, które potwierdzały ,że można zaszczepić w każdym chęć sięgnięcia po książkę i to wcale nie musi być takie trudne…

spotkanie z poezją

spotkanie z poezją

spotkanie z poezją

spotkanie z poezją
spotkanie z poezją

spotkanie z poezją
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia