Dzisiaj jest:  26 Lutego 2021   Imieniny: Bogumiła, Eweliny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3211223
gości
 
  
I MIEJSCE DLA „KUNICZANKI” W KONKURSIE „FOLK...


W dniu 16 czerwca  2013 r. na Rynku Manufaktury w Łodzi odbyła się ” IV Edycja Smaków Ziemi Łódzkiej”, której organizatorami był Urząd Marszałkowski i sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.  Gminę Sławno do konkursów zgłosiło Stowarzyszenie Dolina Pilicy. Do Łodzi zjechały koła gospodyń wiejskich, twórcy ludowi i zespoły folklorystyczne  z województwa łódzkiego. Podczas warsztatów tradycyjnych i regionalnych potraw regionu łódzkiego pn. „Smaki Ziemi Łódzkiej”, wszyscy mogli  popróbować  potraw, przyrządzanych według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie, które kusiły swym zapachem rozchodzącym się po całym Rynku Manufaktury. Gminę Sławno w tej kategorii reprezentowały panie z  trzech Kół Gospodyń Wiejskich: KGW z Antoniówki, które przygotowało pierogi z kapustą i grzybami ,KGW z Psar, które przygotowało  pyzy ziemniaczane z nadzieniem. W specjalnie przygotowanym namiocie, przez cały dzień odbywały się warsztaty gotowania na żywo w których udział wzięły członkinie  KGW z Ostrożnej przygotowując  świeżonkę z kaszą  gryczaną, kurkami i ogórkiem kiszonym. Wiele emocji dostarczył  w tym dniu konkurs, „ Folk-nuta”, którego celem było wyłonić najlepszy zespół prezentujący repertuar ludowy. Na scenie głównej przy Manufakturze prezentowały się zespoły ludowe, kapele i soliści  z terenu  naszego województwa, rywalizując  o statuetkę konkursu „Folk – Nuta”.     
Gminę Sławno w przeglądzie reprezentowali: 

zespół folklorystyczny „Róża” z Gawron w kategorii zespołów,        ·        

oraz   dziecięcy Zespół Wokalno - Taneczny  „Kuniczanka” 
który wyśpiewał i wytańczył tej kategorii pierwsze miejsce otrzymując  statuetkę „Folk – Nuty” , dyplom i nagrodę główną.
       

Laureatom serdecznie gratulujemy.    

   W tym dniu na zaproszenie Stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków oba zespoły wystąpiły także podczas festynu pn. "JESTEŚMY RAZEM" w parku im. Adama Mickiewicza na Julianowie w Łodzi którego współorganizatorem była również  Gmina Sławno.
Kuniczanka

Kuniczanka

Kuniczanka

Kuniczanka

Kuniczanka

Kuniczanka

Kuniczanka

Róża

Róża 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia