Dzisiaj jest:  26 Lutego 2021   Imieniny: Bogumiła, Eweliny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3211222
gości
 
  
Święto Rodziny w Kamieniu


Święto Rodziny w Kamieniu

      Tradycyjnie jak co roku bardzo uroczyście obchodzone było Święto Rodziny w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu. W tym roku przebiegało ono przede wszystkim pod hasłem Dnia Matki, ponieważ odbywało się  w przeddzień tego święta. 
  Wśród licznie przybyłych gości była wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego- p. Marianna Śmiechowska, kierownik Referatu Oświaty , Zamówień Publicznych, Kultury i Sportu – p. Halina Biskup, proboszcz parafii Kamień – ks. Andrzej Wróblewski, emerytowani nauczyciele i pracownicy  PSP Kamień,  druhowie z OSP  w Kamieniu, przedstawiciele  KGW w Kamieniu, radni oraz sołtysi z  obwodu szkolnego, Rada Rodziców,  a także  uczniowie  ze swoimi rodzinami.   
    Uroczystość  rozpoczęła się  akademią w wykonaniu uczniów klas O-IV. Widownia gromkimi brawami nagradzała  występy poszczególnych klas. Można było usłyszeć wzruszając wiersze, piosenki oraz pośmiać się podczas humorystycznych scenek. Dynamikę potęgował taniec przedszkolaków oraz  wykonanie piosenek przez trzecioklasistów, którzy  napisali  własne utwory   do melodii aktualnych przebojów muzycznych.
     Nawiązano również do przypadającego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, którego symbolem jest niezapominajka jako symbol spokoju, ładu, wrażliwości,  a także akceptacji i tolerancji drugiego człowieka. Stało się to też okazją do wręczenia nagrody uczennicy klasy III- Amelii Dobrowolskiej- laureatki ogólnopolskiego konkursu,, Złota Biedronka” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 306  w Warszawie.
      W dalszej części świętowania odbył się wspólny poczęstunek przygotowany w dużej mierze przez rodziców. Ogromną atrakcją były też zjeżdżalnie i baseny z piłkami, a także niespodzianki przygotowane przez miejscowych strażaków, którzy oferowali przejażdżki strażackimi samochodami.
       Aby nikt się nie nudził, zorganizowano także Quiz rodzinny z zakresu  wiedzy   na temat  wpływu roślin uprawianych w szkolnym ogródku dydaktycznym na zdrowie człowieka. Odbył się on w ramach realizacji projektu pt.  Utworzenie ogródka szkolnego ,, ZDROWIE W OGRODZIE” . Wszyscy uczestnicy Quizu doskonale poradzili sobie  z wykonywaniem zadań i otrzymali  nagrody rzeczowe w postaci długopisów, map oraz plakietek.
       Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie  dziękują wszystkim, którzy pomogli   w organizacji tej imprezy.

święto rodziny w Kamieniu

święto rodziny w Kamieniu

święto rodziny w Kamieniu

święto rodziny w Kamieniu

święto rodziny w Kamieniu

święto rodziny w Kamieniu

święto rodziny w Kasmieniu
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia