Dzisiaj jest:  27 Lutego 2021   Imieniny: Gagrieli, Liwii
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3211454
gości
 
  
Barwny finał projektu EcoArt

  
    W sobotę, 22 czerwca,  br. w łódzkim Domu Kultury  odbyła się gala wręczenia nagród uczestnikom projektu  "EcoArt".  Recycling w działaniach artystycznych. Program edukacji ekologiczno-artystycznej skierowany do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Mogliśmy podziwiać prace plastyczne uczestników  z województwa łódzkiego wykonane podczas  warsztatów zorganizowanych w ramach projektu. Trzeba przyznać, że rzeczywiście było co podziwiać. Po raz kolejny okazało się, że młodzież pod kierunkiem dobrego nauczyciela potrafi bardzo wiele.  
   W projekcie uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku 7–12 lat z jedenastu gmin w tym również 15 osobowa grupa z gminy Sławno zgłoszona przez Gminny Ośrodek Kultury. Przez trzy miesiące uczestniczyły w warsztatach, podczas których zdobywały wiedzę na temat surowców wtórnych i rozwijały swoje umiejętności plastyczne.Wielki podziw zwiedzających wystawę wzbudziły ozdoby wykonane ze szkła, papieru czerpanego i filcu. Jak mówi jedna z uczestniczek warsztatów „Najfajniejsze było filcowanie wełny. Projekt EcoArt jest przykładem na to, że o ekologii można mówić w różny sposób, a najlepiej wyrażając to przez twórczość. Poprzez te działania utrwala się w młodzieży zarówno świadomość ekologiczna, jak i artystyczna.
   Uczestnikom warsztatów,wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Wiesław Łukomski, wręczył nagrody rzeczowe i słodkie upominki, podkreślając wartość zorganizowanego przez Ośrodek Wystawienniczy ŁDK projektu. Projekt został dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Łodzi. Honorowy patronat na projektem objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.
Wśród nagrodzonych  znaleźli się uczestnicy z gminy Sławno.
  • II miejsce zajęła  Martyna Szymor z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu,
  • wyróżnienie otrzymała Julita Jończyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozeninie.
 Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Gratulujemy!

projekt

projekt

projekt

projekt

nagrodzona praca Martyny Szymor
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia