Dzisiaj jest:  04 Sierpnia 2020   Imieniny: Dominiki, Dominika
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
2746616
gości
 
  
"Wypoczynek Letni” dzieci z gminy Sławno     Po wypełnionym intensywną pracą roku szkolnym nadszedł czas wakacji, czas swobody i wypoczynku. Dzięki staraniom Wójta Gminy Sławno- Pana Tadeusza Wojciechowskiego , Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy w Sławnie oraz  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w  Sławnie przy  współpracy z wieloma instytucjami, grupa dzieci  z  terenu Gminy Sławno ma  możliwość skorzystania z letniego wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Ze zorganizowanej formy spędzenia wolnego czasu skorzysta  67 dzieci.       
       Pierwsza grupa dzieci z terenu Gminy Sławno wyjechała w dniu 15 lipca 2013r.  na wypoczynek do ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dworku, położonego 115 km od Poznania. Kolonie zorganizowano  przy  współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opocznie. Dzieci   skorzystały z wielu atrakcji turystycznych i sportowych przygotowanych przez ośrodek. Wróciły wypoczęte, zdrowe i uśmiechnięte.     
    W minioną niedzielę - 28 lipca br. 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenów poszkodowanych przez żywioły w Gminie Sławno udała się na  14-dniowy wakacyjny wyjazd edukacyjno-terapeutyczny finansowany  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Ośrodek zapewnia  obiekty sportowe (kort tenisowy, boisko sportowe),  amfiteatr i miejsca wyznaczone na spotkania przy ognisku, salę komputerową i bibliotekę. Położony jest na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, na prawym brzegu rzeki Warty, przy którym działa Terenowa Baza Edukacji Ekologicznej „Zielona Szkoła”. Dzieci będą mogły skorzystać z  wielu atrakcyjnych i różnorodnych form wypoczynku: m.in.  zorganizowane zostaną  plenery malarskie i warsztaty artystyczne (rzeźba, rękodzieło, muzyka, teatr, fotografia),biegi na orientacje, wycieczki piesze, rowerowe i  autokarowe po terenie ZPK m.in. do kamieniołomów w Lisowicach, do Żabiego Stawu, Szlakiem Architektury Drewnianej po Ziemi Wieluńskiej, Ożarowa, Szlakiem Bursztynowym,  Uniejowa do Geotermalnych Źródeł i innych ciekawych miejsc.           
    Kolejna  grupa dzieci w terminie od 11 – 24 sierpnia 2013 r. uda się na  wypoczynek do Łeby-Nowęcin. Wyjazd zostanie zorganizowany  dla dzieci rolników z gminy Sławno przy współpracy  ze Stowarzyszeniem  Kobiet Wiejskich  „GOSPODYNI” i Gminną Przewodniczącą KGW w Sławnie – Marianną Śmiechowską .Nowęcin - to mała miejscowość, którą można uznać za dzielnicę Łeby. Ośrodek „DAGMARA”, w którym będą przebywać dzieci oferuje szereg atrakcji: wycieczki statkiem po jeziorze i morzu, rowerową wycieczkę na latarnię morską, naukę jazdy konnej, wizyta w Western City, piękne lasy bogate w runo leśne i liczne szlaki rowerowe i piesze. Koszty kolonii w 50% zostaną pokryte z środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

kolonie

 kolonie

kolonie

kolonie

kolonie

kolonie

kolonie
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia