Dzisiaj jest:  27 Lutego 2021   Imieniny: Gagrieli, Liwii
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3211465
gości
 
  
Milion przygód w Gminnej Bibliotece Publicznej w...

Tegoroczne zajęcia wakacyjne w Bibliotece odbyły się pod hasłem „Milion przygód z książką”.
Gminna Biblioteka Publiczna w Sławnie jako jedna ze stu bibliotek w kraju zakwalifikowała się do akcji „Milion przygód z książką” zainicjowanej przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowanej wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem akcji jest propagowanie i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W ramach „Miliona przygód z książką” Wydawnictwo Media Rodzina przekazało dla Biblioteki 50 książek. Są wśród nich baśnie Braci Grimm i Andersena, przygody Kota Prota, książki edukacyjne promujące zawody z serii "Mądra Mysz" i "Ja wiem", cykl książek "Nazywam się..." przedstawiających sylwetki ludzi, którzy zmienili świat, a także książki dla chłopców i dziewczyn poruszające ważne sprawy wieku dojrzewania.
Podczas wakacji Biblioteka zorganizowała wiele spotkań dla dzieci, według scenariuszy przygotowanych przez Organizatorów Akcji.
Nasze zajęcia zaczynały się od zgromadzenia niezbędnych materiałów a następnie przygotowania scenografii i wykonania kostiumów. Po wysłuchaniu bajek zadaniem dzieci było granie odpowiednich ról, które często wzbudzały duże emocje oraz wiele śmiechu.
Pierwsze zajęcia przeprowadzono w formie dramy na podstawie bajki "Brzydkie Kaczątko" a kolejne to „Królowa Śniegu”.

Te formy zabawy bardzo spodobały się wszystkim dzieciom biorących udział w zajęciach wakacyjnych, aż postanowiono tworzyć własne scenariusze do wybranych bajek. W wyniku czego dodatkowo zostały przedstawione bajki „Czerwony Kapturek” i „Kopciuszek.
Wszystkie te zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, każde dziecko chciało być aktorem. Poprzez zabawę, dzieciom zwrócono uwagę na znaczenie słowa „tolerancja” a także uświadomiono niebezpieczeństwa, jakie mogą wiązać się z kontaktami z nieznajomymi.

Oprócz przedstawień teatralnych dzieci mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Różnorodność rozrywek, tj.: zabawy integracyjne, głośne czytanie wybranych baśni i bajek, zabawy muzyczno-ruchowe, zagadki, kolorowanki, zajęcia sportowe, te i inne jeszcze formy pracy z dziećmi sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy malowali kredą na tarasie bohaterów wierszy J. Tuwima jak również tworzyli pejzaże malowane piaskiem. O tym, że wakacje w Bibliotece mogą być udane, świadczy wysoka frekwencja uczestników i ich aktywność.
Wakacje w naszej bibliotece dobiegły końca ale cały czas można korzystać z księgozbioru i internetu – gry i zabawy multimedialne – codziennie w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

Milion przygód

 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia