Stronę odwiedziło
2746644
gości

Zwycięstwo Zawodników Ludowego Klubu Kolarskiego „...

Rok 2014  rozpoczął się  pasmem sukcesów  dla Ludowego Klubu  Kolarskiego „ LUKS Sławno”. Z Mistrzostw  Polski  w   kolarstwie przełajowym, które odbyły się  12  stycznia b.r. w Bieganowie zawodnicy wrócili z dwoma  medalami. Złoty Medal  zdobył, a tym samym  tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorów wywalczył Marceli Bogusławski, a zawodniczka   Marta  Turoboś  zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w kat. kobiet.  Marceli Bogusławski, który przed rokiem wywalczył tytuł Mistrza Polski wśród juniorów młodszych,  tym  razem stanął do walki o tytuł już w gronie juniorów. Dla naszego kolarza był to najważniejszy wyścig sezonu przełajowego, do którego przygotowywał się od dwóch miesięcy. Fantastyczna dyspozycja oraz bezbłędna jazda zarówno techniczna jak i taktyczna pozwoliła odskoczyć rywalom.  Marceli samotnie minął linię mety, zdobywając swój czwarty tytuł Mistrza Polski - tym razem wśród juniorów w kolarstwie przełajowym. Kolarz LKK LUKS „ Sławno”  tym samym  uzyskał nominację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata, które odbędą się 2 lutego w Hoogerheide w Holandii.

Marceli Bogusławski

Marta Turoboś, która pojechała do Bieganowa po medal w kategorii kobiet do lat 23 również dostarczyła nam niesamowitych przeżyć.  Nasza zawodniczka do ostatnich metrów walczyła o złoty medal.  Po pięciu  latach dominacji w kolarstwie przełajowym  w swojej kategorii wiekowej Marcie   przypadł srebrny medal. Jest to już 17 medal Mistrzostw Polski  zawodniczki  Ludowego Klubu Kolarskiego „ LUKS Sławno”.