Dzisiaj jest:  27 Lutego 2021   Imieniny: Gagrieli, Liwii
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3211465
gości
 
  
Realizacja projektu „Umiem Pływać” w Gminie ...

       Umiem pływać! - tak mogą powiedzieć uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu oraz Publicznej  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie, którzy uczestniczyli w zajęciach  bezpłatnej nauki pływania w ramach  projektu  „Umiem Pływać”. Na realizację projektu Gmina Sławno pozyskała środki  z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia  odbywały  się   pod czujnym okiem instruktorów pływania  i opiekunów na Krytej Pływalni  „Opoczyńska Fala"  w Opocznie,  w wymiarze 20 godzin dla każdego uczestnika. Łącznie w projekcie uczestniczyło  60  uczniów. Głównym celem realizowanego projektu było  upowszechnienie aktywności fizycznej, nabycie podstawowych umiejętności pływania  oraz zasad bezpiecznego zachowania się w wodzie.    
     Zajęcia nauki i doskonalenia pływania umożliwiły dzieciom nie tylko podniesienie sprawności, ale również rozbudzenie zainteresowań sportowych, kształtując w nich potrzebę ruchu w czasie wolnym od obowiązków szkolnych.Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, z niecierpliwością czekały każdego kolejnego wyjazdu na basen i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu projektu.
       Udział w tym przedsięwzięciu dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również poznania rówieśników z innych szkół, aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy.
  umiem pływać

basen

basen

basen
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia