Dzisiaj jest:  24 Stycznia 2021   Imieniny: Felicji, Roberta
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3196646
gości
 
  
Miting sportowy w Zachorzowie

        W minioną niedzielę  12 października  2014 r. na  boisku sportowym w miejscowości Zachorzów odbył się Mityng Sportowo-Rekreacyjny, którego celem Mityngu było propagowanie czynnego wypoczynku oraz popularyzacja sportu jako formy spędzania wolnego czasu. Organizatorem był Ludowy  Klub Sportowy „Sławno ”  w ramach powierzenia zadania  publicznego przez Gminę Sławno z zakresu wspierania i upowszechniania  kultury fizycznej w gminie Sławno p.n. „W Gminie Sławno – na sportowo”. Licznie  zgromadzonych uczestników i kibiców  w to słoneczne, niedzielne popołudnie  powitali Wójt  Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski  oraz Prezes Ludowego  Klubu Sportowego „ Sławno” Doroteusz Bugaj.

        W mityngu  uczestniczyli dzieci, młodzież  i dorośli – mieszkańcy gminy Sławno. Młodzi sportowcy przy bardzo dużym dopingu swych rodzin rywalizowali w licznych konkurencjach sportowych w różnych kategoriach wiekowych, między innymi w: biegach na dystansie 300 i 600 metrów, przejściu  przez tunel, slalomie z piłką lekarską, rzucie woreczkiem do kosza, slalomie rowerem, biegu ze zmianą piłek oraz w skoku w dal.

         Po zaciętej rywalizacji dzieci i młodzieży role się odwróciły i to młodzi sportowcy dopingowali swoim rodzicom. Spośród tłumu kibiców  zgłosiły się dwie drużyny kobiet i trzy drużyny  mężczyzn  do konkurencji  przeciągania  liny. Emocji było wiele, a rywalizacja bardzo zacięta. Przy bardzo  głośnym dopingu  wyłoniono zwycięzców: zarówno wśród pań, jak i panów zwyciężyły miejscowe drużyny z Zachorzowa.   

 

           Na zakończenie Mityngu  zwycięzcy  w poszczególnych konkurencjach otrzymali  puchary, medale i dyplomy. Wręczenia dokonali: Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, Skarbnik Gminy Sławno Mirosława Śmigiel, Radni Rady Gminy: Marek Karkocha, Stanisław Fijałkowski oraz Krzysztof Michalski, Komendant Gminny OSP  Grzegorz Krakała, Sołtys wsi Zachorzów Piotr Biskup oraz Prezes LKS „ Sławno” Doroteusz Bugaj. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych uczestników było  losowanie  50 nagród – niespodzianek. Dzieci otrzymały również soczki i słodki poczęstunek, a na wszystkich uczestników  po sportowych zmaganiach czekały ciepłe kiełbaski.

Słoneczna pogoda, świetna atmosfera spowodowały,   to sportowe  przedsięwzięcie  spotkało się z bardzo  dużym zainteresowaniem uczestników i kibiców. Mityng  przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Tłumnie zgromadzeni na boisku w Zachorzowie  mieszkańcy mieli możliwość aktywnie spędzić wolny czas. Dla wszystkich była to wspaniała zabawa i rozrywka oraz wypoczynek na świeżym powietrzu.

Uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy  osiągnięć sportowych i wspaniałej rywalizacji w duchu fair play.

 

Powrót  Drukuj   
GALERIE
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia