3211465
gości

Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym

Kolarstwo Przełajowe-Sławno gościło kolarzy
W dniach  6-7 grudnia 2014 r.  w Sławnie odbyły się kolarskie wyścigi przełajowe. Organizatorami tej dwudniowej imprezy kolarskiej byli: Ludowy Klub Kolarski LUKS Sławno i Gmina Sławno.Wyścigi rozgrywane były na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy Gminnym Ośrodku  Kultury. W sobotę kolarze przełajowi z całego kraju  rywalizowali w Ogólnopolskim Mikołajkowym wyścigu O Puchar Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego, zaś w niedzielę rozgrywano wyścigi IX Serii Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym i Mistrzostwach Województwa Łódzkiego.W wyścigach niedzielnych wzięło udział blisko 180 kolarzy z całego kraju. Na trasie było wiele elementów technicznych: przeszkody, krety ślimak i bardzo błotnisty fragment trasy na którym nie dało się jechać rowerem. Wyniki sobotnich wyścigów w poszczególnych kategoriach:W kategorii młodzików zwyciężył zawodnik LKK LUKS Sławno Arkadiusz Wach, czwarte miejsce zajął jego kolega klubowy Michał Sapieja.W wyścigu juniorek młodszych zwyciężyła Marta Jaskulska z Warmi Biskupiec , kolarki ze Sławna zmagania kończyły na dalszych miejscach Patrycja Haubińska była szósta, Agnieszka Szpocińska- siódma, Ewa Sapieja - ósma, Agata Mielcarz - dziewiąta. Dwa miejsca na podium wywalczyli juniorzy LKK LUKS Sławno zwyciężył Tomasz Budziński a trzeci był jego brat Marcin Budziński.Najbardziej utytułowana zawodniczka  LKK LUKS Sławno Marta Turoboś nie zawiodła i na własnej trasie zdobyła drugie miejsce w wyścigu kobiet przegrywając  jedynie z Olgą Wasiuk z Koziegłów. W wyścigu masterów M 30- M39 drugie miejsce wywalczył  Bartłomiej Gierczak. W kategorii M- 40 trzecie miejsce zajął Marek Wach. W kategorii Masters M – 50 trzecie miejsce wywalczył Andrzej Wędzikowski, szósty był Jan Kłosek z Opoczna, siódmy Zdzisław Jóźwik Sport Team Opoczno.W wyścigu dla dzieci wygrała Natalia Turoboś przed Wiktorem Kopeckim i Piotrem Śpiewakiem.
W niedzielę kolarze ścigali się w wyścigach Pucharu Polski.
Rywalizacja rozpoczęła się od sukcesu kolarza ze Sławna. Wyścig młodzików wygrał Arkadiusz Wach. Dziewiąty na mecie zameldował się Michał Sapieja. Juniorki młodsze ze Sławna zajęły następujące miejsca siódme Agnieszka Szpocińska, ósma  Ewa Sapieja, dziesiąta Patrycja Hałubińska  a jedenasta Agata Mielcarz.W gronie juniorów młodszych kolarze ze Sławna zajmowali dalsze lokaty Damian Nowakowski zakończył wyścig na 19 miejscu a Wiktor Gawin był 26. Znakomicie przed własnymi kibicami zaprezentowali się juniorzy ze Sławna. Wyścig wygrał Marceli Bogusławski przed Tomaszem Budzińskim a jako czwarty na mecie zameldował się Marcin Budziński.Wyścig kobiet wygrała Olga Wasiuk z Koziegłów przed Martą Turoboś ze Sławna. Marta stanęła na pierwszym stopniu podium w kategorii młodzieżowej.Wyścig elity mężczyzn wygrał Bartosz Pilis z grupy zawodowej Mexller. Na miejscu siódmym na mecie zameldował się Dawid Miśkiewicz  a na miejscu ósmym Rafał Bartyzel obaj LUKS Sławno.Bartłomiej Gierczak  w kategorii Masters M – 30 zajął 5 miejsce. W Masterach M – 40 Marek Wach był szósty. W najstarszej kategorii Masters M – 50 Andrzej Wędzikowski z Opoczna zajął czwarte miejsce. Na miejscu siódmym na mecie zameldował się Jan Kłosek z Opoczna.W wyścigach dla dzieci w starszej kategorii  wiekowej wygrał Igor Richter z Koźminianki Koźminek. Trzecie miejsce zajął Szymon Magierski
z LUKS Sławno. W młodszej kategorii dzieci wygrał Patryk Magierki przed Piotrem Śpiewakiem, Wiktoria Nowak i Wiktorem Popecki.