Dzisiaj jest:  20 Czerwca 2021   Imieniny: Bogny, Rafaeli
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3265372
gości
 
  
Ćwiczenia ewakuacyjne w szkole w Sławnie

W dniu 3 października 2012 roku o godz. 900  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie rozległ się sygnał alarmowy  informujący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia, opuścili budynek szkoły, udając się na wyznaczone miejsce – boisko szkolne.

Ewakuacja przebiegła w sposób sprawny i szybki, trwała ok 3  minut. Wychowawcy klas po przeliczeniu uczniów zdali raport dyrektorowi szkoły Pani Marzennie Skowrońskiej. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji  czuwali: Komendant Gminny ochrony przeciwpożarowej kpt. Grzegorz Krakała oraz strażacy z OSP Sławno.

Zebrani na boisku szkolnym uczniowie wysłuchali pogadanki na temat bezpiecznego zachowania w szkole, domu. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką zawodu strażaka. Duże zainteresowanie wzbudził u uczniów pokaz sprzętu, ubioru strażackiego używanego podczas różnych akcji. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali aparat ochrony dróg oddechowych, który zakłada się podczas wchodzenia do zadymionych pomieszczeń, przymierzali hełmy  strażackie. Wielkie zainteresowanie wzbudził sprzęt do udzielania pierwszej pomocy medycznej na terenie akcji. 

Następnie uczniowie mogli obserwować pokaz sprawności bojowej strażaków z OSP Sławno, którzy zaprezentowali możliwości gaszenia pożarów z zastosowaniem linii gaśniczych, działka wodnego oraz szybkiego natarcia.

Dzięki przeprowadzonym pokazom ratowniczym, uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

Ćwiczenia

Ćwiczenia

Ćwiczenia

Ćwiczenia
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia