Dzisiaj jest:  20 Czerwca 2021   Imieniny: Bogny, Rafaeli
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3265356
gości
 
  
XIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

W święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, 6 stycznia 2013r.  w kaplicy św. Maksymiliana w Unewlu odbył się XIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek, organizowany przez Wójta gminy Sławno i Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie. 

Radosne śpiewanie Bożej Dziecinie tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą Mszą św.  sprawowaną przez ojca Marka Zienkiewicza, proboszcza parafii pw. św.  Anny w Smardzewicach. Oprawę liturgiczną sprawowali: Stanisław Zdulski - wiceprzewodniczący Rady Gminy Sławno, Barbara Socha - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Celestynowie i Jan Dobrowolski - sołtys Unewla. O  oprawę muzyczno-wokalną zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Sławna wspólnie z KGW w Unewlu.

Ojciec proboszcz, witając na wstępie dostojnych gości, zespoły i współorganizatorów wyraził ogromną radość i wdzięczność, że  może gościć w wypełnionej po brzegi świątyni wiernych i uczestników XIII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. 

Festiwal zaszczycili swoją obecnością: ks. kanonik Adam Stępień - proboszcz parafii w Sławnie, ks. Andrzej Wróblewski – proboszcz parafii w Kamieniu, ks. Ryszard Stylski - proboszcz parafii w Kunicach, Tadeusz Wojciechowski - Wójt Gminy Sławno, Arkadiusz Knap- Przewodniczący Rady Gminy Sławno  i Radni Rady Gminy Sławno, Mirosława Śmigiel - Skarbnik Gminy Sławno,  Zbigniew Wilk- Sekretarz Gminy Sławno, dr Jan Łuczkowski - etnograf, Halina Biskup-  Kierownik referatu Oświaty, Zamówień Publicznych, Kultury i Sportu, Marianna Śmiechowska - Przewodnicząca Gminnej Rady KGW, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół gminy Sławno. 

Radosne kolędowanie zainaugurowały jasełek w wykonaniu dzieci  i rodziców z obwodu Publicznej Szkoły Podstawowej w Celestynowie przygotowane pod kierunkiem Małgorzaty Wojewódzkiej i Joanny Janiszewskiej. Widzowie byli mile zaskoczeni profesjonalizmem gry aktorskiej jak również pomysłowością własnoręcznie  przygotowanych strojów i rekwizytów.

Piękne polskie kolędy i pastorałki w przeróżnych interpretacjach  prezentowały grupy ze szkół podstawowych i gimnazjów terenu gminy Sławno. Zespół  "Kamyczki"  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu wykonał "Cichą noc" i "Świeć gwiazdeczko", przygotowane pod kierunkiem nauczycielek Edyty Krawczyk i Marii Franas. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozeninie zaśpiewały utwory "Maleńka gwiazdka" i "Cieszmy się i pod niebiosy", opracowane pod kierunkiem  Doroty Michalskiej i Eweliny Ciach.  Zespół "Kuniczanka" z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach przy  akompaniamencie Edwarda Rogowskiego wykonały utwory "Już gwiazdeczka się kolebie", i "Jadą kolędnicy",  uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Sławnie zaprezentowały utwory "Mroźna cisza" i "Jam jest dudka", przygotowane pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Gorzeli i  Beaty Błaszczyk. Grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zachorzowie zaśpiewała kolędę "Lulajże Jezuniu" i pastorałkę "Gwiazdeczka", przygotowane pod kierunkiem Iwony Jaskulskiej, a uczennice z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach  kolędy "Bóg się rodzi" i "Gwiazdy tańczyły", których opracowaniem zajęły się nauczycielki Marianna Krakowiak i Agnieszka Natorska-Kupis. Jako ostatnia wystąpiła grupa z Zespołu Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli  prezentując utwory "Gdy tak w kołysce" i "Pastorałka", przy akompaniamencie muzycznym  Piotra Wasilewskiego.

Na zakończenie wszystkim  występującym wręczono  upominki.

Organizatorzy festiwalu serdecznie dziękują wszystkim wykonawcom, gościom, nauczycielom, KGW z Unewla, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej ze Sławna, mieszkańcom gminy za wspólne kultywowanie tradycji Bożego Narodzenia zawartej w pięknie polskiej kolędy i pastorałki. 

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Jasełka w wykonaniu dzieci i rodziców z obwodu PSP w Celestynowie

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Jasełka w wykonaniu dzieci i rodziców z obwodu PSP w Celestynowie

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Jasełka w wykonaniu dzieci i rodziców z obwodu PSP w Celestynowie

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozeninie

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zachorzowie

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Zespół "Kuniczanka" z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie

Kolędy i Pastorałki w Unewlu
Uczennice z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach

Kolędy i Pastorałki
Uczennice z Publicznego Gimnazjum w Prymusowej Woli

Kolędy i Pastorałki

Kolędy i Pastorałki

Kolędy i Pastorałki
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sławno
 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia