Dzisiaj jest:  14 Maja 2021   Imieniny: Bonifacego, Julity
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3242877
gości
 
  
Uroczyste otwarcie Punktu Przedszkolnego w Psarach

Symboliczna wstęga została przecięta i Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zachorzowie z siedzibą w Psarach  został otwarty. W dniu 27 września 2014 r. w obecności dzieci, rodziców, księży oraz Wicemarszałka województwa łódzkiego Artura Bagieńskiego, Starosty Powiatu opoczyńskiego Marka Ksyty, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu opoczyńskiego Marianny Śmiechowskiej, a także Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Sławno Arkadiusza Knapa oraz radnych Rady Gminy Sławno odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Punktu Przedszkolnego w Psarach. Uroczystość otworzył i gości przywitał dyrektor szkoły w Zachorzowie Doroteusz Bugaj. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zachorzowie oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Psarach. W krótkim programie artystycznym zaprezentowały również swoje talenty dzieci z Punktu Przedszkolnego. Wszystko poszło zgodnie z planem, a mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Podczas uroczystości, pomieszczenia Punktu Przedszkolnego zostały poświęcone przez proboszcza miejscowej parafii

ks. prałata Adama Myszkowskiego dziekana dekanatu żarnowskiego w asyście ks. kan. Adama Stępnia i ks. Jana Medaja. Aby stworzyć miejsce przyjazne dzieciom, konieczny był gruntowny remont budynku. Wyremontowano 5 pomieszczenia, holl oraz sanitariaty. Dwa pomieszczenia połączono, dzięki czemu  powstała duża sala zajęć. Sale wyposażono w kolorowe meble, zabawki posiadające odpowiednie atesty, pomoce dydaktyczne oraz środki audiowizualne. Urządzono i wyposażono plac zabaw. Zakupiono szafki, termosy i zastawę stołową w celu wydawania posiłków. Wykonany remont i przystosowanie pomieszczeń były konieczne, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i odpowiednie warunki higieniczne.

Jak poinformował Wójt Gminy Sławno realizowany projekt pn. „ Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zachorzowie z siedzibą w Psarach”, jest rekomendowany do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej. Łączna kwota projektu to 250.000 zł, z czego środki finansowe w wysokości 37.500 zł pochodzą z budżetu Gminy. Punkt przedszkolny czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00. Dzieci poza zajęciami wychowania przedszkolnego, realizowanymi zgodnie z podstawą programową, biorą udział także w zajęciach z logopedą. Opiekę nad  najmłodszymi  mieszkańcami  gminy sprawuje nauczycielka i pomoc nauczyciela, a nad sprawami gospodarczymi czuwa pracownik gospodarczy. Za sam pobyt dziecka w punkcie przedszkolnym rodzice nie ponoszą opłat. W projekcie zaplanowano również do realizacji 2 wycieczki oraz zabawę choinkową i na zakończenie realizacji projektu spotkanie upowszechniające edukację przedszkolną.

 

 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia